Apie

Aikštėje – viešosios įstaigos „Architektūros fondas“ projektas, skirtas skatinti kokybiško kritinio turinio apie architektūrą atsiradimą. Aikštėje kuriamos tinklaidės, straipsniai ir vizualiniai pasakojimai yra skirti visiems besidomintiems architektūra ir ir viešosiomis erdvėmis. 2021 m. projektas nagrinėja temą “Namai” ir kviečia pažvelgti į ją iš pačių skirtingiausių žiūros taškų – nuo filosofijos iki pastatų tipologijos, apgalvoti Namų ir Namudiškumo sąvokas.

Projekto iniciatoriai – Andrius Ropolas, Justinas Dūdėnas ir Matas Šiupšinskas. Jeigu turite idėjų arba norite prisidėti prie projekto kūrimo, susisiekite su mumis – komanda@aiksteje.lt

Projektą kuria

Leta Lileikytė

Aikštėje projekto vadovė, tinklalaidžių redaktorė, kūrybininkė, dirbanti su įvairiais kultūros ir meno projektais. Baigė kūrybinių industrijų dizaino bakalauro studijas Vilniaus dizaino kolegijoje.

Lukas Jusas

Aikštėje tinklalaidžių kūrėjas ir redaktorius, pokalbių ciklo "Fotografija ir architektūra" kuratorius. Architektūros studentas Vilnius Tech universitete, šiuo metu tęsiantis studijas TU München.

Justinas Dudėnas

Architektas, semiotikas, meninkas, įgijęs semiotikos magistro diplomą Vilniaus Universitete ir baigęs Vilniaus Tech architektūros bakalauro studijas. Studijavo ir dirbo Vokietijoje, Italijoje, daugelio instaliacijų, ekspozicijų autorius.

Matas Šiupšinskas

Architektas, teoretikas, įvairių mokslinių tekstų autorius. Baigė Vilnius Tech architektūros magistrą, studijavo Danijoje, yra dirbęs Olandijoje Volume, Monu žurnaluose, prisidėjo kuriant geriausią 2013 metų pastatą Lietuvoje – Vilniaus Universiteto biblioteką.

Margarita Kaučikaitė

Architektė, Architektūros fondo projektų Open House Vilnius ir Keliaujančios architektūros dirbtuvės iniciatorė