A023: Pokalbis apie Keliaujančias architektūros dirbtuves

2019 m. rugsėjo 18 d.

A023: Pokalbis apie Keliaujančias architektūros dirbtuves

Keliaujančios architektūros dirbtuvės – tai vasaros metu vykstantis projektas, kurio metu savanorių komanda vyksta į mažus Lietuvos miestelius ir kartu su miestelio vaikais per 5 dienas sukuria ir įgyvendina viešosios erdvės projektą. Projekto savanorės Eglė ir Giedrė 2019 m. rugpjūčio 13-17 d. vyko į Kupiškio rajone esantį Rudilių kaimą, kur su vaikais statė tiltą į Rudilkos užtvankoje esančią salą. Šis pokalbis – tai Eglės ir Giedrės įspūdžiai ir įžvalgos iš dirbtuvių. 
Rudilių savanorių komandą sudarė 12 žmonių (ir šuo)
Kūrybos etapas. Vaikai, su savanorių pagalba, stato maketus to, ką norėtų pastatyti savo kaime
Eglė pokalbio metu užsimina, kad beveik kiekviename makete buvo tiltas į salą. Pažvelkime į šį maketą
„Genijaus“ maketas
Tilto statybos procesas
Tilto statybos procesas
Šaunūs kaimo vyrai įtempinėja tiltą!
Pokalbio metu Eglė ir Giedrė pasakoja, kad išvyko iš Rudilių iki galo nepabaigus tilto (koks gi tiltas be turėklų?). Kaimo vyrai pasižadėjo pabaigti tilto statybas. Kai kalbėjausi su savanorėmis, buvo praėjusios 10 dienų po dirbtuvių, o žinių apie pabaigtą tiltą – jokių. Visgi, Rudilių kaimo vyrai – žodžio žmonės.
Pokalbis su Egle ir Giedre gavosi ne vien apie projektą ir jo procesą. Džiaugiuosi, kad pašnekovės pasidalino mintimis apie bendravimą su vaikais, bendruomeniškumą, tokių iniciatyvų svarbą Lietuvoje. Ačiū Eglei Židonytei ir Giedrei Avard už pokalbį. Gero klausymo! Daugiau informacijos apie KAD: https://www.keliaujanciosdirbtuves.lt/