A029: Pokalbis apie namus

Prasidėjus koronaviruso pandemijai ir įvedus karantiną, daugiau nei įprastai laiko leidome namuose – čia dirbome, studijavome, dalyvavome susitikimuose su kolegomis ar draugais, vaikščiojome po virtualias meno parodas, sportavome žiūrėdami į kompiuterio ekranus.  Visos šios ir kitos veiklos – neišeinant iš vienos erdvės, savo namų.

Vieno Architektūros fondo virtualaus susitikimo metu, dabartinė meno, edukacijos ir rezidencijų centro „Rupert“ direktorė Julija Reklaitė užsiminė, kaip, tuo metu „Rupert“ rezidavę menininkai, prasidėjus pandemijai, suskubo ieškotis būdų grįžti “namo”. Julija garsiai kėlė klausimus, tokius kaip, „kas yra namai?“, „ką jie reiškia žmogui?“. Sakome ačiū Julijai, kuri įkvėpė susimąstyti namų tema.

„Šita idėja apie namus kalbėt gal čia susijusi su paskutinėm aktualijom, bet norėtųsi nuo jų pabėgt man.“ – sako Andrius Ropolas

Kas tie namai ir ką jie reiškia kiekvienam iš mūsų? Ar tai apibrėžta erdvė, ar abstraktus jausmas? Identiteto dalis? Konkreti vieta, ar žmonės ir kontekstai supantys ją?

Koks namų santykis su architektūra? Su interjero dizainu?

Pokalbio dalyviai

Justinas Dūdėnas – architektas, semiotikas, aikštėje autorius

Margarita Kaučikaitė – architektė, Architektūros fondo projektų vadovė

Andrius Ropolas – architektas, architektūros kritikas, aikštėje autorius

Matas Šiupšinskas – architektas, teoretikas, aikštėje autorius

Epizodo redaktorė ir garso montažo autorė – Leta Lileikytė

Pokalbis įrašytas birželio 11 dieną, Office De Architectura ofise Kaune.

„ … kai gyvenau pusę metų Budapešte, mano vienas iš projektų buvo fotografuoti tokias vietas mieste, kur eidavau ir jausdavausi kaip namie“

architektas, teoretikas Matas Šiupšinskas

architektė, Architektūros fondo projektų vadovė ir renginių organizatorė Margarita Kaučikaitė

(kairėje) architektas, semiotikas Justinas Dūdėnas, (dešinėje) architektas, architektūros kritikas Andrius Ropolas

aikštėje komanda (iš kairės) – Margarita Kaučikaitė, Matas Šiupšinskas, Andrius Ropolas, Justinas Dūdėnas, Leta Lileikytė (už kadro)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *