A026: Architektūros kritika. Pokalbis su Audriu Karaliumi

Praėjusį rudenį Architektūros fondas kvietė į pokalbių ciklą “gražu/negražu”, skirtą architektūros kritikos temai.

Norėtumėme šią temą plėtoti toliau, bei giliau ją panagrinėti Lietuvos kontekste. Tai darysime kalbindami Lietuvos architektūros kritikos specialistus.

Audrys Karalius – vienas iš jų. 1996-aisiais metais Kaune jis sumanė ir pradėjo leisti „Statybų pilotą“ – laikraštį apie architektūrą. 2010 metais leidinys persikėlė į internetinę erdvę ir tapo pilotas.lt portalu. Nors Piloto formatas pasikeitė, misija liko ta pati: informuoti skaitytojus apie architektūros naujienas, apžvelgti įvairius architektų darbus, vertinti bei kalbėtis apie architektūrą.

Kviečiame klausytis aikštėje kuratorių Andriaus Ropolo, Justino Dūdėno ir Mato Šiupšinsko pokalbio su Audriu Karaliumi. Kam reikalinga architektūros kritika? Su kokiais sunkumais tenka susidurti kritikui? Kokia architektūros kritikos situacija Lietuvoje? Įžvalgos šiais, ir kitais, klausimais – iš žmogaus, šiame lauke praleidusio daugiau nei 20 metų.

Audrys Karalius

Epizodo garso režisierė – Akvilė Brazauskaitė.

Epizodo vedėja ir redaktorė – Leta Lileikytė.

Pokalbis vyko Kaune, portalo pilotas.lt redakcijoje.

Paspaudus „daugiau“ – juostinės fotografijos iš susitikimo.

architektas, semiotikas Justinas Dūdėnas ir architektas, teoretikas Matas Šiupšinskas

architektas, architektūros kritikas Andrius Ropolas

Fotografijų autorė – Leta Lileikytė.

Komentarų: 1

  • JPN parašė:

    Kai kuriems “kritikams” palinkėčiau pasidomėti enciklopedijomis,knygomis,archyvine popierine spauda,daugiau kalbėtis su architektais-laikmečio liudininkais,o jau tada pulti “kritikuoti”. Internete tėra menka dalis istorinės medžiagos, virtualių muziejų “kolekcijos”,manau,talpina nemažai abejotinos meninės vertės “eksponatų” o kai kurie išties vertingi eksponatai toliau virsta dulkėmis ar pelenais,nepasiekę tų muziejų.Manau,kitu atveju galima pražiopsoti etapinius architetūros reiškinius,kurie nebuvo plačiai išreklamuoti komercinės žiniasklaidos užsakomuosiuose straipsneliuose.Taip kartais formuojamas fragmentuotas,neapimamntis visumos architektūros vaizdelis….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *